V dnešní době je na trhu nabídka fotoknih hodně rozsáhlá. Já se zaměřím na jednu, která je svým způsobem trošku odlišná a to z toho důvodu, že takto kniha je tištěna na fotopapír.

Jedná se o fotoknihu Saal Digital.

Vytvoření fotoknihy je poměrně hodně jednoduchá a zvládne to i začátečník. Stačí stáhnout program Saal Designer, ve kterém lze pracovat i bez připojení k internetu a nabízí se pro různé platformy.

Program je velmi intuitivní a nabízí několik možností. V prvním kroku vyberete jaký produkt chcete vytvořit. Možnosti jsou od klasických fotografií až po různé firemní produkty. V případě fotoknih je na výběr několik produktů od klasických fotoknih až po luxusní fotoknihy s dárkovým balení.

U klasických fotoknih můžeme vybrat od formátu A5 až po formát A3.

Při výběru určitého produktu můžete volit další detaily jako typy vazby, počet stránek a zda chcete lesklý nebo matný tisk. Vše je dobře přehledné a jednoduché.

Po těchto nastavení už můžete přejít k vytvoření samostatné fotoknihy. Je možno volit z několika šablon nebo použít čistě prázdné strany a vše si vytvořit dle sebe. Veškeré ovládání je velmi jednoduché a tak vytvoření fotoknihy je otázkou krátké chvíle. Vložené fotografie se dají upravovat, takže originální výsledek je zaručen. Samozřejmostí je vložení různých popisků k fotografiím.

Při dokončení vytváření fotoknihy stačí celý projekt uložit a následně odeslat ke zpracování a máte hotovo.

Co mě velmi mile překvapilo je rychlost dodání fotoknihy. Po vytvoření a odeslání zakázky mi byla fotokniha doručena během třech dnů, což považuju za skvělý dodací čas. Jen upozorním, že v mém případě se jednalo o klasickou fotoknihu A4. Fotokniha přijde pečlivě zabalená.

To že celá fotokniha je tištěna na fotografickém papíru je svým způsobem originální a zajímavé a když si v knize následně listujete, máte pocit jako kdyby jste si prohlíželi klasické fotografie, což je velmi příjemné. Kvalita tisku je vynikající a já Vám tuto knihu můžu vřele doporučit.

Knihu si můžete vytvořit na stránkách http://www.saal-digital.cz/fotokniha/