PhonePocket re

Abych navázal na předchozí článek, kde jsem psal o focení bez zkušeností, dnes bych Vám rád přiblížil jak celé focení probíhá.
Veškerá taková spolupráce začíná v tu chvíli, kdy já, nebo zájmce reaguje na nabídku či mě osloví kvůli fotografování.


Hned zprvu se vetšinou domlouvají základní věci, jako je styl fotografování, místo, vizážistické služby a samozřejmně termín a cena. Jelikož ke každému fotografování přistupuji s osobním přístupem, vždy se snažím focení vymyslet tak, aby zákazník byl co nejvíce spokojen a byla naplněna jeho představa. Tato prvotní komunikace může být trochu zdlouhavá, ale je důležité vše pečlivě domluvit pokud možno co nejvíce do detailů. Ve chvíli, kdy jde o větší či speciální focení, následuje po této základní domluvě osobní schůzka, kde se domluví veškeré další podrobnosti. Někdy i před menším focením může proběhnout osobní schůzka, ale to záleží na klientovi, zda jí vyžaduje či nikoliv.
Po domluvení veškerých detailů, už může přijít samotné fotografování.
V domluvený termín se sejdem na určeném místě, kde budou všechny zůčastněné strany (fotograf, vizážistka a model/ka). Než se přistoupí k přípravám samotným, chvíli si budeme povídat, abych Vás alespoň částečně poznal a dokázal následně zachytit Vaše pravé “Já” a taky, aby z Vás malinko spadla nervozita, pokud jí budete pociťovať.
Následně budete svěřeni do péče vižážistky, která se Vám bude věnovat tak, jak jen nejlíp to půjde.
Potom již můžeme přistoupit k samotnému focení dle Vašeho přání. Nebudeme spěchat a focení budeme věnovat veškerý potřebný čas, tak jak bude potřeba. Z těchto důvodů u mě fotografování není limitováno časem, protože někdo se dokáže uvolnit za půl hodiny a někdo jiný třeba až po hodině. Při focení si užijeme spousty srandy, protože není potřeba vše brát tak vážně, ale důležité je to, aby focení bylo zábavné a aby si ho všichni užili.  Během focení Vám dám nahlédnout na pořízené fotky, aby bylo možné v případě potřeby cokoliv doupravit či poopravit tak, aby fotky byly dle Vašich představ. A když se shodneme, že je vše v pořádku a požadované fotografie máme zachyceny, můžeme fotografování ukončit.
Dáme si kávu a následně Vám v náhledu ukážu pořízené fotografie z celého fotografování a Vy budete mít možnost si vybrat fotografie hned na místě, nebo to necháte na mě a já vyberu finální fotografie, které budou upraveny.
Během několika dní provedu úpravy fotografií a odešlu Vám je elektronickou formou, nebo Vám předám výtisky fotografií osobně.
Takže teď už máte jednoduchý přehled, jak to při takovém focení vypadá a nic Vám nebrání se ozvat a focení si domluvit.