PhonePocket Girl2 e1412781834234 Právě jedu metrem a rozhod jsem se, že by nemuselo být špatné tenhle čas při cestování   nějak rozumně využít a tak mě napadlo, že bych moh napsat pár poznámek, které se mi  honí hlavou :-)


Když se takhle človek pohybuje na veřejných místech je zajimavé sledovat lidi kolem sebe. Zeptám se kolik z Vás si všímá lidí kolem sebe? Jak jsou oblečeni jak se tváří a podobně. Došlo mi to už pár dní zpátky, že lidé se málo usmívají a myslím, že je to škoda. I když není ten svět možná ideální, i přes to, se na něj dá dívat s úsměvem. Teď mě k tomu ještě více přivedla jedna paní, která sedí naproti mě v metru a patrně si s někým píše po telefonu. Střídavě se usmívá a pak zase ne. Je to zajímavé pozorovat lidi jak se jim během chvíle mění emoce ve tváři. O to více se těším na svoji připravovanou sérii fotek, která bude mít za cíl vnést do fotografie smích a radost a ještě se tím budu snažit pomoci dobré věci a to konkrétně jedné organizaci která pomahá dětem se začlenit do společnosti.
Celkově si myslím, že lidé dávají málo najevo svoje emoce. Poslední dobou pozoruju, že se spíš projevují klasické “české” vlastnosti jako je závist, neupřímnost a pomuluvy. Jak se říka "když to nemůžu mít já, tak proč on by to měl mít". Potkavám dost lidí, ať už v osobním životě nebo ve "virtuálním" a nestačím se divit.
Když to vezmu třeba ze světa fotografického, tak se kolikrát dozvídám jak tamten fotograf je špatnej nebo tamta modelka je hrozná. Lidi probudťe se a zkuste si všímat hlavně sebe. Kam se vytratila důvěra a úcta k druhým. Přece to, že nějaký fotograf má dobrý fotky, který se lidem libí, nebo že nějaká modelka má povedené fotky, neznamená, že ho nebo jí musím pomlouvat nebo mu závidět. Je přece lepší se z toho poučit a svoji "práci" dělat líp a nebo si za svoji prací stojím a není potřeba závidět či pomlouvat. Každý má svůj styl a každému se líbí něco jiného.
No tak myslím, že na úvod by toto stačilo a já se chystám vystupovat :-) takže třeba pri další cestě napíšu zase pár řádek "z kapsy"
Mějte fajn den a usmívejte se ;)